14-годишната българка Екатерина Иванова грабна световната титла по кикбокс за юноши (Снимки)

14-годишната Екатерина Иванова стана световна шампионка по кикбокс, стил кик лайт 13 - 15 г. на световното първенство за кадети и юноши в Джесоло, Италия. Освен златния медал, в петък тя спечели и бронз в стил лайт 13 - 15 г. категорията до 46 кг, предаде Би Ти Ви.

Това е третата й титла от началото на годината на голямо първенство, след като по-рано стана европейска и световна шампионка при девойките по таекуон-до на първенствата в Талин и Минск.

На световното първенство в Италия Екатерина победи общо в пет срещи в двата стила кик лайт и лайт, всички с трудни съпернички. На финала на кик лайт тя победи Фатма-Мария Коч (Русия) и стигна до първото място.

На полуфинала на лайт отстъпи пред Тайра Барада (дъщеря на многократния световен и европейски шампион по таекуон-до и кик бокс от Словения Томаш Барада) и спечели бронзовия медал.