Бербатов отново вкара на "Ливърпул", но "Юнайтед" загуби

Димитър Бербатов показа, че "Ливърпул" е един от най-любимите му жертви, като се разписа и във втория двубой от серията "Легенди на Севера", който се игра на "Анфийлд". "Манчестър Юнайтед" обаче загуби и този мач с 1:2, след като падна с 1:3 в първия мач на "Олд Трафорд".

Българинът откри резултата по фантастичен начин през първото полувреме. Марк Гонсалес обаче изравни в началото на втората част, а в края на двубоя победното попадение бе за Флоран Синама Понгол.

Съставът на "Юнайтед" бе Раймонд ван дер Гов, Рони Йонсен, Яп Стам, Антонио Валенсия, Дани Пуг, Майкъл Карик, Дерън Флечър, Дерън Гибсън, Бербатов, Фрейзър Кембъл и Карел Поборски.

Като резерви влязоха Денис Ъруин, Клейтън Блекмор, Рийс Браун, Рой Кийн, Йеспер Бломквист и Ерик Джемба-Джемба.

Над 30 000 зрители присъстваха на мача, като приходите са за фондацията на домакините. Първият двубой събра 1,3 милиона лири за тази на "Юнайтед".