Григор мина и през Вавринка в Акапулко, чака Надал на полуфинала

Григор Димитров премина уверено през третото препятствие на силния турнир в Акапулко.

Най-добрият български тенисист победи неудобния си напоследък съперник Стан Вавринка (Швейц)  в два сета - 6:4, 6:4.

На полуфинала хасковлията очаква водача в схемата и №2 в света Рафаел Надал (Исп), който отнесе 6:2, 6:1 корееца Суну Куон.

Григор има само една победа срещу Надал от 13 мача - на 1/4-финал в Пекин през 2016 г., а испанецът е в серия от 5 поредни успеха в двубоите с бившия номер 3 в света от България.

В първия сет срещу Вавринка  Димитров стигна до пробив още в дебютния гейм.

След това сам даде подаването си за 3:3 и светкавично направи рибрейк, след което си взе двата гейма на свой сервис и приключи сета с 6:4.

Във втория сценарият се повтори, като този път всичко бе решено от един-единствен пробив.

Направи го българинът за 3:2, след което имаше още една добра възможност при 4:2, но носителят на 3 титли от "Големият шлем"  се защити и си взе гейма от 0:40.

Григор обаче сервираше уверено и заслужено триумфира в сета отново с 6:4, а с това и в мача.

Димитров прекъсна серия от 5 поредни загуби от Вавринка. Предишната му победа бе през 2016 г.

"Със Стан сме играли много пъти и тренираме често заедно. Мачовете между нас са най-вече битка на характери. Загубите от него ми помогнаха и ме накараха да играя още по-добре. Последните месеци бяха трудни за мен.  Далече съм от мисълта, че всичко е наред. Предстои мо още много работа", каза Димитров, шампион в Акапулко през 2014 г.

Григор потвърди участие и на друг турнир в Мексико - в Лос Кабос. Миналата година там той отпадна във втори кръг след загуба от Гуидо Пея (Арж).