"Локо" (Пд) взе втора купа поред, би с дузпи ЦСКА след "холандска смяна"

"Локо" (Пд) стана първият отбор от 11 години, който дублира успеха в турнира за купата на България.

"Черно-белите" биха с дузпи ЦСКА след 0:0 в редовното време и продълженията.

При 11-метровите пловдивчани не пропуснаха нито един, а голямата звезда на "червените" Али Соу беше надигран от резервния вратар на "Локо" Илко Пиргов.

Той влезе в игра в 121-ата минута на мястото на титуляря Мартин Луков, а смяната е известна като "холандска".

На световното през 2014 г. Луис ван Гаал смени титулярния си вратар Яспер Силесен също в 120-ата минута с Тим Крул в 1/4-финала на световното в Бразилия срещу Коста Рика, и това проработи.

ЦСКА и "Локо" (Пд) не си вкараха голове в редовното време на финала за купата, който се игра на стадион "Васил Левски" в София.
В същото време част от привържениците, особено тези на столичани демонстрираха пълно пренебрежение към настояванията за социална дистанция.

Вместо по 1000 души в сектор бе разрешено на "Васил Левски" да има по 3000, което общо прави 12 000, но при условие между зрителите да има метър и половина разстояние.

Премиерът Бойко Борисов прати на мача министрите на здравеопазването и спорта Кирил Ананиев и Красен Кралев, които да следят дали мерките се спазват.

Ако властта прецени, че това не е станало, футболните срещи от първенството отново ще бъдат без публика.

ЦСКА привидно имаше териториално и игрово предимство, но с критично малко голови положения.

Най-сериозното дойде след удар с глава на капитана Петър Занев и рикошет в гърба на Али Соу, но прекрасната реакция на вратаря на пловдивчани Мартин Луков не позволи промяна в резултата.

След почивката продължи натискът на "червените", но ситуациите за гол бяха малко.

Показателно бе, че на софиянци бяха показани пет жълти картона срещу само за играчи на съперника.
Редовните 90 минути бяха продължени с цели 8, защото агитката на ЦСКА реши да направи пирошоу, заради което известно време на терена не се виждаше нищо.
По време на продълженията двата отбора играха изключително внимателно, но 5 минути преди края им Кристиян Малинов влезе необмислено на резервата Момчил Цветанов и логично получи втори жълт картон.
ЦСКА - "Локо" (Пд) 0:0 (след продължения, 4:5 с дузпи). Съдия: Георги Кабаков. Жълти картони: Кристиян Малинов, Рубен Пинто, Валентин Антов, Али Соу, Петър Занев; Бирсент Карагерен, Анте Аралица. Червен картон: Кристиян Малинов.
ЦСКА: Густаво Бусато, Брадли Мазику, Петър Занев, Валентин Антов, Иван Турицов, Рубен Пинто (117-Пламен Гълъбов), Кристиян Малинов, Евандро (57-Енрике, 111-Жеферсон), Тиаго Родригес (88-Стефано Белтраме), Греъм Кери, Али Соу.
"Локо" (Пд): Мартин Луков (120+1-Илко Пиргов), Милош Петрович, Диниш Алмейда, Лукас Масоеро, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев (110-Доминик Малонга), Йосип Томашевич, Бирсент Карагарен, Лукас Салинас (88-Момчил Цветанов), Димитър Илиев, Анте Аралица.