Англия оцеля с дузпи срещу Швейцария и е на полуфинал на Евро 2024

Англия за пореден път оцеля на Евро 2024 и спечели осминафинала срещу Швейцария след изпълнения на дузпи. В редовното време мачът завърши 1:1. От бялата точка всички футболисти на селекционера Гарет Саутгейт бяха точни и спечелиха надстрелването с 5:4.

Швейцария откри резултата с гол на Бреел Емболо в 75-ата минута и това беше логичен резултат от по-добрата игра на отбора, воден от селекционера Мурат Якин.  Попадението дойде след като Ндой бе изведен много добре от Фабиан Шер в наказателното поле, след което последва незабавно центриране пред Джордан Пикфорд.

Джон Стоуйнс се опита да блокира подаването, но вместо това топката рикошира в неговия крак и стана удобна за Бреел Емболо. Емболо бе успял да мине пред Кайл Уокър и на празна врата вкара топката в мрежата за 1:0. Англия стигна до изравнителен гол с първия си опасен удар в мача, след като Букайо Сака прониза "кръстоносците" в 80-ата минута. Крилото на "Арсенал" получи топката отдясно и беше оставен от бранителите на противника да нагласи топката на силния си ляв крак. Последва удар по диагонала, който направи безпомощен вратаря на швейцарците. В продълженията резултатът се запази 1:1, въпреки, че англичаните отново извадиха луд късмет и гредата ги спаси от второ попадение в тяхната врата след удар директно от корнер на Шакири.

При дузпите англичаните показаха по-здрави нерви и на полуфинала очакват победителя от мача Турция - Нидерландия.