ПОБЕДА! България с 8-ми мач без загуба, треньорът заговори за световно по футбол

Националният отбор на България по футбол заслужи първата си победа в новото издание на турнира Лига на нациите. Това е първа победа в официален мач на трикольорите от 2 години насам и общо осми без загуба под ръководството на селекционера Илиан Илиев. Успехът му даде повод дори да заговори за класиране на Световното първенство през 2026 година, което ще се проведе в САЩ, Мексико и Канада.

Във втората среща от Група 3 на Лига С, избраниците на Илиан Илиев надвиха с 1:0 Северна Ирландия. Единственият гол в срещата реализира капитанът Кирил Десподов, който бе точен в края на първата част.

От трибуните мача изгледа Христо Стоичков, който беше в компанията на шефа на БФС Георги Иванов - Гонзо. Благодарение на успеха България вече има 4 точки и се изравни на върха в класирането със състава на Беларус. С 3 точки след два кръга е Северна Ирландия, а на четвъртата временна позиция е Люксембург с нула точки.

След двубоя "лъвовете" си спретнаха диво парти в съблекалнята. Пяха се песни и се лееше бира.