Александър Везенков над всички и срещу АЕК

Александър Везенков отново беше над всички при победата на неговия "Олимпиакос" с 85:78 (22:19, 16:16, 29:18, 18:25) над АЕК като гост в мач от 22-ия кръг на гръцката баскетболна лига. Успехът е 22-и за гранда от Пирея, който все още няма загуба от началото на сезона.

Българският национал прекара малко повече от 31 минути на паркета, за които се разписа с 20 точки, 7 борби, 1 асистенция, 1 открадната топка и 2 чадъра.

Срещата започна като дерби, като двата отбора се надлъгваха в резултата до почивката. След нея баскетболистите на Йоргос Барцокас взеха нещата в свои ръце и убедително спечелиха третата част, като в заключителната четвърт влязоха с преднина от 14 точки. Въпреки че баскетболистите на АЕК надделяха над съперника си в последните 10 минути, това не беше достатъчно да обърнат нещата в своя полза за крайния изход на срещата.

За "Олимпиакос" по 12 точки вкараха Мустафа Фал и Шакил МакКисик, а по 8 добавиха Костас Слукас и Алек Питърс.