Григор Димитров бие в Монте Карло

Григор Димитров продължава напред към втория кръг на Мастърс турнира в Монте Карло, след като победи американеца Бен Шелтън с 2:1 сета – 6:1, 3:6, 6:3.

Първият сет се разви брилянтно за топ ракетата ни, който постигна два пробива и тотално неутрализира съпротивата на неопитния колежанин. Четвъртфиналистът на Откритото на Австралия повиши значително нивото си през втората част, но и Димитров не се възползва от огромна поредица от брейк-болове - цели 14.

Тази негативна серия беше прекъсната чак в четвъртия гейм на третия сет, като след това мачът беше затворен рутинно от Гришо. Следващият му съперник в Княжеството вече е ясен - Ижи Лехечка, който по-рано днес се справи с 6:1, 7:5 с Емил Русувуори.

Григор постигна 117-ата си победа в турнир от най-високата категория на АТР (85 загуби), като това му е 87-мото участие на това ниво. Естествено, той е двукратен полуфиналист в Монте Карло от 2018 и 2022 година, като сега именно защитава 360 точки заради чудесния си рейд от миналия сезон.