Григор търси реванш срещу Руне в Пекин

Григор Димитров затвори устите на всички, които се съмняват в неговата способност да се бори в напечени моменти и сътвори спиращ дъха обрат за победата си с 2-1 сета срещу американеца Маккензи Макдонълд в Пекин.

На осминафинал в столицата на Китай българинът ще срещне Холгер Руне, на когото има да си връща за поражение на "Уимбълдън". Тогава двамата се изправиха един срещу друг също на осминафинал, а Гришо започна отлично и спечели първия сет с 6:3. След това Руне взе два поредни сета с тайбрек и затвори мача с 6-3 в четвъртия сет.

Григор със сигурност ще се бори със зъби и нокти за ревнш срещу датчанина, след като си осигури мястото на осминафинал по възможно най-драматичния начин.

Българинът започна слабо в мача с Маккензи Макдонълд и допусна пробив още при първото си подаване. Макдонълд успя да спечели на свой сервиз и след това отново проби Григор. Последва нов гейм в полза на американеца, който натрупа ранен аванс с 4:0 гейма. До края на сета Димитров продължи да бъде неузнаваем и отстъпи с 2:6 след 37 минути игра.

В началото на втория сет Гришо спечели подаването си, но след това допусна два пъти последователно да бъде пробит.

По този начин Макдонълд дръпна с 5:1. В този момент българинът буквално се изправи от гроба и възкръсна, спечелвайки пет поредни гейма, за да поведе с 6:5. Американецът успя да вземе своя сервис гейм и така се стигна до тайбрек, който бе спечелен от Гришо със 7:4. В третия сет експресен Григор Димитров не даде никакви шансове на своя противник и затвори мача с 6:1, за да си осигури среща с Холгер Руне на осминафинал.