Гришо разби световния №2 Карлос Алкарас, Мадалина я няма

Григор Димитров изигра страхотен мач и разби световният №2 Карлос Алкарас на Мастърс турнира в Шанхай. Българинът се наложи с 5:6, 6:2, 6:4 над испанеца и се класира за четвъртфиналите. Там Григор ще срещне Николас Джари, който е №22 в световната ранглиста. На трибуните я нямаше румънката Мадалина, за която "България Днес" първи написа, че се е разделила с Григор.

"Останах в мача, което беше най-важното след загубения първи сет. Сервирах много добре в него, но допуснах няколко грешки в края. При 5:4 той изигра невероятен гейм, а при 5:6 той отново игра страхотно. Но аз не спрях да вярвам, че ще стигна до нови възможности. Пробих рано, постепенно започнах да разчитам по-добре неговите сервиси, вкарах няколко добри ретура. След втория пробив придобих и допълнителна увереност. След това бях много солиден в третия сет, той пък допусна малко повече грешки. Знаех, че трябва да бъда агресивен и да се опитвам да го поставям в неудобна ситуация. Той не обича съперникът да диктува точките. Опитвах се да непрекъснато му създавам проблеми и нещата се получиха", заяви в интервюто си на корта хасковлията.