Прецакаха Манчестър Юнайтед(видео)

„Реал" (Мадрид) и „Борусия" (Дортмунд) са първите четвъртфиналисти в най-престижния турнир в Европа по футбол Шампионската лига.

Испанският гранд победи като гост „Манчестър Юнайтед" с 2:1 в реванша от осминафиналите. Головете за "Реал" на стадион „Олд Трафорд" вкараха Лука Модрич и Кристиано Роналдо, а единственото попадение за „червените дяволи" бе автогол на Серхио Рамос. Първият двубой в Мадрид завърши 1:1 и с общ резултат 3:2 от двата мача „Реал" се класира за следващата фаза на турнира.

Доста спорове предизвика първият гол на англичаните, при който имаше съмнения за засада. Те обаче бяха покосени от съдията Джунейт Чакър, който показа съмнителен директен червен картон на Луиш Нани.

Реферът не отсъди дузпа и за игра с ръка в наказателното поле на Рафаел от „Юнайтед".

В другия двубой германският шампион „Борусия" (Дортмунд) победи с 3:0 украинския „Шахтьор" (Донецк). Головете за успеха вкараха Сантана, Гьотце и Блашчиковски. Първата среща в Украйна бе завършила 2:2 и с общ резултат 5:2 немският шампион се класира на четвъртфиналите.

Тази вечер се играят други два мача от Шампионската лига: „Ювентус" - „Селтик" и „Пари Сен Жермен" - „Валенсия".