Турски талант подобри рекорд на Кристиано Роналдо

Младата звезда на Турция Арда Гюлер вкара изумително попадение от далечна дистанция в 65-ата минута за успеха на своя тим с 3:1 над Грузия в първия мач на двата отбора от група "F" на Евро 2024.

Само на 19 години и 114 дни Гюлер се превърна в най-младия футболист с гол в своя дебют на европейско първенство. До този момент рекордът се държеше от Кристиано Роналдо. Португалецът се беше разписал за националния си отбор при загубата с 1:2 от Гърция в откриващия двубой от Евро 2024.

Това е втори гол за младия талант на "Реал" (Мадрид) в осмия му мач с националната фланелка на Турция.

Иначе Жорж Микаутадзе вкара историческия първи гол за Грузия на европейски финали, разписвайки се за 1:1 в 32-ата минута. За Турция вкараха още Мерт Мюлдюр в 25-ата минута и Керем Актюркоолу дълбоко в добавеното време на мача.