10 от "Ботев" (Пд) удариха "Левски"

"Левски" допусна загуба от "Ботев" (Пд) с 0:1 в мач, в който половин час бе с човек повече на терена. Единственото попадение в мача отбеляза Вини Трибуле в 88-ата минута. Това стана при първия точен удар на "жълто-черните" в мача.

Така в кръга преди голямото дерби с ЦСКА-София и двата отбора загубиха своите мачове.

„Левски" опита да натисне в началото, но „Ботев" бе на път да нанесе първи удар. Вини Трибуле се разписа в 8-ата минута, но голът бе отменен заради засада. Последваха няколко възможности за „сините". Два удара на Алдаир отдалеч затрудниха стража на „жълто-черните". Шанс да се разпишат имаха още Кристиян Димитров и Мустафа Сангаре. Най-чистото положение за „Ботев" бе пред Вини Трибуле, но вратарят на „Левски" Матей Маркович спаси.

"Сините" бяха много по-активният отбор през първото полувреме, Отправиха цели 10 удара, от които 4 бяха точки, срещу 1 точен шут за „Ботев".

„Левски" започна по-напористо и втората част. На два пъти Колев пробва удари, но не успя да намери целта. В 59-ата минута Сангаре се откъсваш сам срещу вратата, когато бе задържан за фланелката от Йонас Там. Последва дълго разглеждане с ВАР, след което Никола Попов бе извикан да гледа на екрана ситуацията. Реферът даде директен червен картон на бранителя на домакините. Защитниктът напусна терена със сълзи на очи, след като бе изгонен във втори пореден мач.

Впечатление направи, че феновете на „Левски" не питаят никак добри чувства към Ивелин Попов. Те на няколко пъти скандираха „Попе, курво!" по негов адрес.

В 88-ата минута макар и с човек по-малко на терена „Ботев" нанесе своя удар. Ивелин Попов успя да подаде на Трибуле между „сините" защитници. Нападателят нанесе точен удар в левия ъгъл на вратата на Маркович за 1:0.

До края "Левски" не успя да създаде нищо опасно и записа втора загуба от началото на първенството.

Калина Паскалева отиде на мач, пише дипломна за феновете

Нова загуба и трима контузени за ЦСКА преди мача с "Левски", Бусато на косъм да вкара

Станислав Генчев: Слагат ми в устата думи, които не съм казвал

Легендата на "Ботев" Атанас Пашев с призив: Оставете сърцата си на терена!