БРАВО! 6 млн. долара за 6 месеца изкара Везенков в НБА

6 милиона долара за 6 месеца изкара единственият българин в НБА Александър Везенков. Доскорошната най-голяма звезда в Евролигата и неговият нов отбор "Сакраменто Кингс" не успяха да се класират за плейофите след загуба в решителния мач от "Ню Орлиънс Пеликанс" с 98:105 точки. Спортист №1 на България за 2023 година влезе в игра през втората четвъртина и записа 10:40 минути, в които направи 2 точки, 2 борби в атака и 1 отнета топка.

За първата си година в НБА Спортист №1 на България ще получи 6,34 млн. долара. Той дебютира през октомври, а сезонът завърши през април. Везенков пропусна серия от мачове заради контузи в глезена.

Ако продължи да бъде част от тима, за втория сезон, българинът ще получи 5% увеличение, което се равнява на 317 000 долара.Така първият сезон в НБА за Везенков приключи.Той игра в 42 мача, в които отбеляза 225 точки, тоест средно о 5,4 точки на среща. Ефективността му при стрелба е 44%, а от тройката - 37,5%. При наказателните удари е реализирал 80% от опитите си.

Александър Везенков: Не разбирах защо не играя редовно

Александър Везенков: В "Барса" се отнасяха зле с мен