Хърватия се измъчи у дома

Финалистът от последното световно първенство Хърватия се измъчи яко при домакинството си на Азербайджан. "Шахматистите" стигнаха до труден успех с 2:1 след обрат.

Изненадващо гостите започнаха по-добре. В 14-ата минута удар на Рамил Шейдаев бе спасен от вратаря Ловре Калинич. Пет по-късно отново той вече празнуваше втория си гол с екипа на своята родина.

Едва в 44-ата минута домакините стигнаха до изравняване. Центриране от ъглов удар и лоша подредба в отбрана за Азербайджан позволиха на Дуйе Чалета-Цар с глава да стреля силно и точно. Агайев по някакъв начин парира, а това отвори шанс пред Борна Баришич за добавка - 1:1. Победният гол дойде в 79-ата минута, когато по страхотен начин Крамарич вкара своя 13-и гол за националния отбор.

В другия мач от групата Словакия удари Унгария с 2:0.