Русия спечели "студената война"

Отборът на Русия победи този на САЩ на четвъртфиналите на световното първенство по хокей на лед с 5:4 (2:0, 0:1, 2:2) в най-очаквания мач.

Много по-драматично за полуфиналите се класира отборът на Канада, който спечели с 3:2 (0:1, 1:1, 1:0, 1:0) след продължение срещу Швейцария. "Кленовите листа" докараха срещата до допълнителен период с гол на Деймън Севърсън 0,3 секунди преди края на редовното време. В добавения период Марк Стоун вкара победното попадение след 5,07 минути игра.

Тимът на Финландия детронира световния шампион Швеция. В драматичен мач, игран в Кошице, финландците се наложиха след продължение с 5:4 (1:2, 2:2, 1:0, 1:0). Победният гол за "суоми" падна в 97-ата секунда на продължението, когато точен бе Сакари Манинен. Преди това финландците трябваше да наваксват изоставане от два гола при 1:3.

В полуфиналите ще се срещнат Русия - Финландия и Канада - Чехия.