"Реал" (Мадрид) шампион на Европа за 14-и път, би "Ливърпул" с 1:0 в Париж

"Реал" (Мадрид) дръпна двойно на най-близки си преследвач по титли в турнира за купата на шампионите и Шампионската лига.

Кралският клуб би 1:0 "Ливърпул" на "Стад дьо Франс" в Париж и вече има 14 титли, вторият "Милан" е едва със 7.

Единственото попадение във френската столица реализира бразилското крило на Белия балет Винисиус Жуниор в 59-ата минута.

Малко преди края на първото полувреме съдията Клерман Тюрпен спорно отмени с помощта на VAR попадение на Карим Бензема.

Треньорът на "Реал" Карло Анчелоти стана единственият треньор, спечелил четири пъти Шампионската лига или купата на шампионите.

По ирония на съдбата преди 41 години и един ден пак в Париж "Ливърпул" би "Реал" със същия резултат 1:0.

Анчелоти пък си върна на мърсисайдци и за загубения с дузпи епичен финал в Истанбул през 2005 г.

Тогава той водеше "Милан" и първото полувреме завръши 3:0 с попадения на Паоло Малдини и Ернан Креспо (2).

След почивката обаче резултатът стана 3:3, а при дузпите "Ливърпул" би.

"Ливърпул" (Англия) - "Реал" (Мадрид, Испания) 0:1 (0:0). Голмайстор: Винисиус Жуниор (59). Съдия: Клеман Тюрпен (Франция). Жълт картон: Фабиньо.

"Ливърпул": Алисон; Трент Александър-Арнолд, Ибрахима Конате, Вирхил ван Дейк, Андрю Робертсън; Фабиньо, Джордън Хендерсън (77-Наби Кейта), Тиаго Алкантара (78-Роберто Фирмино); Луис Диас, Мохамед Салах, Садио Мане.

"Реал": Тибо Куртоа; Даниел Карвахал, Давид Алаба, Едер Милитао, Ферлан Менди; Тони Кроос, Лука Модрич (90-Дани Себайос), Каземиро, Федерико Валверде (85-Едуардо Камавинга), Винисиус Жуниор (90+3-Родриго); Карим Бензема.