Испания надигра Италия и е на осминафинал

Испания се класира за осминафиналите на европейското първенство. "Ла Фурия" победи Италия с 1:0. Иберийците играха изключително силно пред очите на краля си Фелипе VI.

Испания имаше преимущество през цялото първо полувреме, но не успя да се разпише. С огромна заслуга за това бе вратарят на Италия Джанлуиджи Донарума. „Скуадра адзура" отправи първия си удар чак в 43-ата минута.

„Ла Фурия" продължи да натиска и през втората част. В 55-ата минута стигна и до гол. След поредния си пробив отляво Нико Уилямс центрира топката. Донарума и Мората се разминаха с нея и тя се отби в крака на Калафиори, за да влети в мрежата за 1:0 за Испания. По-късно Уилямс отправи страхотен шут от границата на наказателното поле, но топката разтресе напречната греда.

В последните секунди Донарума се включи в атака при корнер, но и това не помогна на италианците. Вратарят на "скуадра адзура" завърши със седем спасявания. Съотборниците му пък отправиха само един точен удар за целия мач срещу 8 точни на Испания.