ЦСКА се сгромоляса преди вечното дерби, ехтят викове за оставката на Ел Маестро

ЦСКА загуби 1:2 от пловдивския „Локомотив" насред София. Това стана само четири дни преди вечното дерби с „Левски".

След края публиката на армейците масово скандираше "Оставка", насочено към треньора на червените Нестор Ел Маестро. Той е недолюбван от привържениците отдавна заради бездушната на моменти игра на отбора.

Първото полувреме беше доста слабо, особено за ЦСКА, което не беше съвсем неочаквано, предвид контузиите и наказаните играчи на червените. Това доведе до гол за "черно-белите", но той бе отменен след разглеждане на VAR за потенциална пасивна засада. Последва и греда.

На почивката Ел Маестро направи три смени и това пораздвижи играта на червените. Въпреки това Мичи Н'тело откри в 73 минута за "Локомотив". Резерата Данило Асприля изравни, но в допълнителното време Кристиян Пешов вкара победния гол. Матиас Фаетон направи пък непростим пропуск в последните секунди.