Обръщалка осигури ЦСКА - "Левски" преди Великден

ЦСКА и "Левски" ще открият плейофите в Първа футболна лига.

Това стана факт, след като ЦСКА успя да бие с 3:2 „Арда" в Кърджали в среща от последния, 30-ти кръг на редовния сезон на Първа лига.

"Армейците" поведоха с гол на Юрген Матай в 12-ата минута, но домакините обърнаха с попадения на Борислав Цонев (19) и Станислав Иванов (21).

Нова обръщалка в мача дойде през втората част, когато ЦСКА опъна на два пъти мрежата на „Арда" и стигна до победата с голове на норвежците Тобиас Хайнц (59) и Улаус Скаршем (67).

Така "червените" завършиха на второ място в редовния сезон с точка пред Черно море и си осигуриха двубой с "Левски" в първия кръг на плейофите идния уикенд. При загуба щяха да се изправят срещу пловдивския „Локомотив".

Скандал! Звездата на ЦСКА Каранга купонясва в чалготека преди важния мач с "Арда"

Легендарният футболист и треньор Стойчо Младенов: Двете ЦСКА няма да се обединят скоро