За първи път в Маями! Гришо е на четвъртфинал след обрат срещу Хуркач, идва ред на Алкарас

Григор Димитров е за първи път на четвъртфинал в Маями след пореден спиращ дъха обрат и победа над Хуберт Хуркач с 3:6, 6:3, 7:6(3) за цели 2 часа и 41 минути.

Следващият съперник на Гришо е испанецът Карлос Алкарас, който се справи лесно с италианеца Лоренцо Музети за по-малко от час и половина.

Димитров срещна значително повече трудности, за да си открие пътя към четвъртфиналите. Българинът загуби първия сет след много непредизвикани грешки и късно допуснат пробив. Григор вдигна нивото и постигна пробив за спечелване на втория сет, а третата част напълно заслужено и логично беше решена с тайбрек. Там Хуркач направи огромна неточност, докосвайки мрежата преди да е завършил топката с печеливш удар, което му коства мини-пробив. Това го разклати и Димитров се възползва, за да стигне до петата победа в петия мач между двамата.

Очаква се програмата за четвъртфиналите, от която ще стане ясно кога е мачът на Гришо с Алкарас.