Равен стига на "Лудогорец" за плейоф за Шампионската лига след 2:1 навън срещу "Карабах"

"Лудогорец" постигна ценен успех над "Карабах" с 2:1, като гост на стадион "Тофик Бахрамов" в Азербайджан. Това беше първи сблъсък между двата тима от третия предварителен кръг на Шампионската лига.

Българският шампион беше подложен на ожесточен натиск през по-голямата част от срещата. Възпитаниците на Георги Дерменджиев обаче устояха на напрежението и се пребориха за победата с голове на Диниш Алмейда и Кайо Видал през второто полувреме. В края на срещата пък именно Видал постави "Лудогорец" в сложна ситуация, защото си изкара червен картон.

Все пак разградчани удържаха аванса си и на 13 август ще посрещнат опонента си на свой терен с гол преднина. Дори и равен резултат ще им осигури плейоф за влизане в Шампионската лига.

Андраде разузнал "Лудогорец" за битката в Баку

"Лудогорец" се изправя срещу "Динамо" (Загреб), ако мине през "Карабах" към Шампионската лига