Трансбоксьорката Лин излиза срещу Светлана Каменова на четвъртфинал в Париж 2024

Светлана Каменова се класира за четвъртфиналите от олимпийския турнир по бокс в Париж (Фр). Тя се справи с Микаела Уолш (Ирл) след 5:0 съдийски гласа, съобщава jungle.bg. В следващия кръг Каменова ще се изправи срещу противоречивата Ю Тин Лин (Тайпе), за която се твърди, че е мъж. Мачът е реванш от четвъртфинала на световното първенство през миналата година. Тогава Лин спечели със съдийско решение. Тя има победи над Станимира Петрова и над Стойка Кръстева.

Битката за медал е в неделя от 12 ч.

Още от първия рунд Каменова срещу Уолш Каменова наложи своя икономичен, но много ефективен стил. Тя дръпна с 5:0 гласа след първата част. В следващите три минутки Уолш опита да обърне нещата, но отново загуби в очите н съдиите. До края на срещата българката задържа аванса и продължава напред при дебютното участие на олимпийски игри.

Боксови легенди в потрес от МОК: Позор е мъже да се бият с жени на ринга в Париж!

Официално: България подава жалба срещу трансбоксьорките

Италианката, победена от трансбоксьорката: Трябваше да мисля за сигурността си

Брилянтният български боксьор Рами Киуан: Дойдох в Париж за златото!