Везенков води "Олимпиакос" за нов успех

Александър Везенков и съотборниците му от "Олимпиакос" поведоха с 1:0 победи срещу "Фенербахче" в четвъртфиналните плейофи на Евролигата по баскетбол за мъже. "Олимпиакос" надделя над турския гранд със 79:68 (19:21, 18:14, 26:16, 16:17) като домакин в Гърция в първата среща от серията, в която ще се играе до три успеха от пет възможни мача. Победителят ще се класира за Финалната четворка на турнира в Каунас, Литва в края на май.

Вторият двубой от серията ще се проведе в петък, 28 април, от 21:30 часа отново в Атина. Третата среща е насрочена за 3 май в Истанбул. Там ще се играе и евентуалният четвърти мач на 5 май, а при равенство 2:2, петият двубой ще се състои на гръцка земя на 9 май.

Спортист номер 1 на България за 2022 година отново бе на висота за своя "Олимпиакос". Везенков започна в титулярния състав и завърши като най-резултатен за успеха. Националът реализира 19 точки, 6 борби и 3 асистенции за 28 минути игра. Осем минути преди края на двубоя той получи удар в челюстта и повече не се върна на терена.

В Гърция: Везенков е извънземен

Александър Везенков чупи още рекорди с "Олимпиакос"